Digitálna identifikácia

Zdá sa, že sme si na túto novú formu vybavovania celkom zvykli. Aj pri úradných záležitostiach dostaneme do rúk elektrické pero a podpíšeme sa na tablet. Avšak neuvažujeme nad rizikami.

Ak sa chcete dozvedieť viac, Inštitút bankového vzdelávania NBS a Banková asociácia pre centrálnu a východnú Európu usporiadava konferenciu o bezpečnosti finančných služieb, ktoré vykonávame online.

podpis

Program sa zaoberá vecami ako:

Online útoky hackerov za tento a predchádzajúci rok, následne sa spraví rozbor daných útokov a potom sa vysvetlia možné metódy, akými sa brániť.
Poskytnú sa nám najnovšie riešenia a inovácie ochrany nášho súkromia vo svete online podpisov a bankovania.
Ako sa účinne chrániť pred spywarom a malwarom.
Bezpečnosť a ochrana súkromia, ktoré musia využívať nielen uživatelia, ale aj banky.

smlouva
Dostaneme odpoveď na otázku, či vlastne existuje 100 % ochrana nášho súkromia, pokiaľ sa jedná o náš podpis a náš účet online.
Digitálna identifikácia má však veľké plus. Všetko môžme vybaviť online bez toho, aby sme cestovali. Ušetrí nám to kopec času i práce. Taktiež je to skvelá pomôcka pre ľudí, ktorí spolupracujú so zahraničnou firmou.
Tejto novej forme vybavovania sa hovorí eIDAS. Ak chce niekto napríklad zmeniť pobyt v rámci Eú, alebo sa prihlásiť na štúdium do iného štátu, či vybaviť ošetrenie v zahraničí, digitálny spôdob vybavovania mu určite ušetrí námahu a čas.

pero

Pokiaľ si nie sme istý, či sa danej firme máme podpísať, overme si, či získala kvalifikáciu od Národného bezpečtnostného úradu.
Ak chceme vybavovať veci pomocu eIDASu, mali by sme si vybaviť nový občiansky preukaz, ktorý má na sebe čip, ktorý následne budeme potrebovať pri využívaní tejto digitálnej služby. Pomocou čipu sa totižto overí naša identifikácia. Každý čip pre každého občana bude samozrejme iný. Zažiadajte o elektronický občiansky preukaz.

Nezařazené